Basın Odası

Ladin mobilya İstanbul mobilya fuarına damgasını vurdu!
LADİN MOBİLYA, İSTANBUL MOBİLYA FUARI’NA DAMGASINI VURDU

LADİN MOBİLYA, İSTANBUL MOBİLYA FUARI’NA DAMGASINI VURDU
LADİN MOBİLYA GENEL MÜDÜRÜ MUSTAFA KARABAY:

“ MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN İLK 10 FİRMASI İÇERİSİNDE YER ALAN FİRMAMIZI ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA İLK 3 İÇERİSİNE TAŞIMAK İSTİYORUZ”
“ LADİN MOBİLYA, DÜNYA’DA VE TÜRKİYE’DE KALİTESİ İLE FARK OLUŞTURAN BİR MOBİLYA FİRMASIDIR”
“ TÜKETİCİNİZE YENİLİĞİ VE KALİTENİZİ NE KADAR HIZLI SUNARSANIZ, MÜŞTERİNİZİN İLGİSİNİ O DENLİ FAZLA ÇEKERSİNİZ”

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) liderliğiyle, E Uluslararası Fuarcılık tarafından 29 Ocak 2013–02 Şubat 2013 tarihleri arasında 9.su düzenlenen, “İstanbul Mobilya Fuarı” İMOB 2013, büyük ilgi gördü.

İstanbul Fuar Merkezi / CNR Expo’da gerçekleştirilen İMOB 2013 fuarında, 173 ülkeye ihracat yapan yaklaşık üç yüz mobilya firmasının en güzel ürün örnekleri de ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu.
Toplam dokuz salonda gerçekleştirilen İMOB 2013, Türk markalarının dünyaya sunulan vitrini olurken, Avrupa’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Afrika’ya geniş coğrafyadaki mobilya profesyonellerinin her yıl merakla beklediği fuar olma özelliğini taşıyor.

LADİN MOBİLYA, FUARA DAMGASINI VURDU
Kayseri’de 1986 yılından beri mobilya sektöründe üretim gerçekleştiren Ladin Mobilya, fuardaki performansı ve sergilediği ürün çeşitliliği ile İstanbul Mobilya Fuarı’na damgasını vurdu. 29 Ocak-02 Şubat 2013 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Fuar alanında düzenlenen fuarda yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan Ladin Mobilya’nın sergilediği birbirinden farklı modelleri ise ziyaretçilerinden tam not aldı.

LADİN MOBİLYA YÖNETİMİ FUARDA TAM KADRO YER ALDI
Ladin Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Böyük, Ladin Mobilya Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Devim ve Halil Aykan, Ladin Mobilya Genel Müdürü Mustafa Karabay, Üretim Müdürü Şahin Böyük, Ladin Mobilya Dış Ticaret Müdürü Muzaffer Solmaz, Satış Müdürü Hakan Karaali, Ar-Ge Müdürü Nazım Karaca, Finans Müdürü Turgay Karabay, Planlama Müdürü Harun Akbaba, Ladin Mobilya Kayseri Osman Kavuncu Mağazası Müdürü Hasan Şimşek, firmanın İstanbul, Ankara, Trabzon ve Kayseri Bölge Müdürleri, Diyarbakır, Erzurum, Hatay ve Adana Bölge Bayi temsilcileri fuarda bir tam kadro yer aldılar.

LADİN MOBİLYA’YI İLK ÜÇ’E TAŞIMAK İSTİYORUZ
Mobilya sektörünün ilk 10 firması içerisinde yer alan Ladin Mobilya’yı önümüzdeki yıllarda ilk 3 içerisine taşımak istediklerini ifade eden Ladin Mobilya Genel Müdürü Mustafa Karabay, sağlamlığı ile ön plana çıkan Ladin Mobilya’nın, Dünya’da ve Türkiye’de kalitesi ile fark oluşturan bir mobilya firması olduğunu söyledi. Karabay,” Ladin Mobilya olarak, yenilikçiliği ve ürün yelpazesi ile Türkiye’de ilk üç firma içerisinde yer almayı hedefliyoruz. Firmamız, geliştirdiği teknik ürünlerle de yoluna devam etmektedir. Mobilya sektörü son 5 yılda çok hızlı bir değişim süreci yaşıyor. Önceki yıllara baktığınızda sektördeki yenilik yılda bir kez olurken, günümüzde bu sürenin 6 aya düştüğünü görüyoruz. Önümüzdeki yıllarda ise bu yenilik sürecinin daha da kısalacağını tahmin ediyoruz. Mobilya firmaları markalaşma yönünde gerekli yatırımlarını yapmaktalar. Firmamız Ladin Mobilya’da, markalaşma yönündeki yatırımlarına devam ederek yenilikçi ve kalitesi ile ön plana çıkmaya gayret etmektedir” dedi.

TÜKETİCİ, YENİLİK İSTİYOR
Tüketicinin yenilikleri çok yakından takip ettiğini ve tüketici hareketinin yeniliklere paralel olarak artış gösterdiğine değinen Karabay,” Tüketicimiz artık bilinçlendi. Ladin Mobilya olarak kaliteyi ön planda tutuyoruz. Yenilikçi ve hızlı değişim sürecinde olan ürünlerimizi müşterimiz dikkate alıyor. Tüketiciye yeniliği ve kalitenizi ne kadar hızlı sunarsanız, müşterinizin ilgisini o denli fazla çekiyorsunuz. Değişimler mobilya sektörünün de hızını artırıyor. Bu anlamda hızlılık ve yenilikçilik, teknik anlamda ürünlere katacağımız fonksiyonellik mobilya sektöründe de hızı artıracak. Hızlı bir hizmet, hızlı bir değişim sizin tercih edilmenizi ön plana çıkarıyor. Buda sizi müşteri ile buluşturuyor” dedi.

İHRACATIMIZ, GİDEREK ARTIYOR
İhracat rakamlarının her geçen yıl artış gösterdiğinin altını çizen Karabay,
“Ladin Mobilya olarak; Irak, Almanya, Fransa, Avusturya gibi yaklaşık 20 ülkeye ihracat yapıyoruz. Üretimimizi 2011’e göre yüzde 10-15 artırdık. Hedeflerimizden biri de üretimimizin yüzde 35’ini ihraç etmektir. Alt yapı çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. 2013 yılında da üretimimizin yüzde 35-40’ını ihraç etmeyi hedefliyoruz. Orta Doğu’yu çok katma değerli görüyoruz. Son yıllarda devletin Orta Doğu ile ilgili eylemleri de bizi teşvik ediyor. Bunun yansımalarını da İMOB 2013 fuarında gördük. Ciddi talepler aldık” diye konuştu.

KDV ORANLARI DÜŞÜRÜLMELİ
Mobilya sektöründe uygulanmakta olan yüzde 18 oranındaki KDV nin yüksek olduğunu belirten Karabay,” Yüzde 18 oranındaki KDV sektörümüzde sıkıntı oluyor. Tekstilin yüzde 8 oranında girip mobilya sektöründe yüzde 18’e çıkması mobilya sektörünün önünü tıkadığını düşünüyoruz. KDV oranında yapılacak iyileştirme çalışmaları ile sektörün hızının daha da artacağına eminiz” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİLERE ÇİĞKÖFTE İKRAM EDİLDİ
Ladin Mobilya standı, 5 gün süren fuar boyunca; sektör temsilcileri, tedarikçiler ve yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından yoğun bir ilgi görürken standa gelen ziyaretçilere, fuarın bitimine bir gün kala, Gazeteci Mehmet Fatih Kaymaz tarafından etli olarak özel yoğrulmuş acılı, acısız, cevizli ve kaşarlı çiğköfte ikramında bulunuldu.
EN YENİ ÜRÜNLER

En yeni mobilyalarımızı incelemek için tıklayınız.

NEDEN METAL KASA

Elektrostatik boya sayesinde paslanmaz...devamı

ONLİNE KATALOG

Ürünlerimizi Online Katalog üzerinden incelemek için tıklayınız.

BASIN ODASI

Ladin Mobilya hakkında basında çıkmış haberleri incelemek için tıklayınız.

BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ

Bölge müdürlüklerimizi görmek için buraya tıklayabilirsiniz.